Продавець ПП Рентал Стіл розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
23 відгуків
+380 (67) 827-27-94
+380 (95) 515-90-26
РЕНТАЛ СТІЛ - СЕРВІС В ДІЇ

Монтаж металочерепиці

Монтаж металочерепиці

Інструкція з монтажу металочерепиці

Загальні відомості

Ця інструкція дає всю необхідну інформацію по монтажу металевих покрівельних покриттів (металочерепиці). Перш, ніж приступити до роботи, уважно прочитайте цю інструкцію. На малюнку внизу наведено назви частин покрівлі.

 

1. Листи металочерепиці

2. Решетування покрівлі

3. Крокви покрівлі

4. Гідроізоляційна плівка

5. Коник покрівлі

6. Ущільнювач коника покрівлі

7. Торцева планка покрівлі

8. ПВС (декоративна) покрівлі

9. Ендова покрівлі

10. Карнизна планка покрівлі

11. Планка стику – 1

12. Жолоб

13. Труба

14. Кут жолоба

15. Зливний коліно

Розташування комплектуючих для покрівлі з металочерепиці.

МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ "Monterrey" (Монтеррей)

Товщина матеріалу металочерепиці: 0.4, 0.45, 0.5 мм

Висота профілю металочерепиці: 39 мм

Довжина металочерепиці на замовлення

Тип покриття: ПОЛІЕСТЕР, МАТ. ПОЛІЕСТЕР

 

ІНСТРУКЦІЯ З МОНТАЖУ МЕТАЛОЧЕРЕПИЦІ

Вентиляція

Під покрівлею накопичується піднімається з внутрішніх приміщень тепле повітря, що сприяє конденсації вологи. Цього можна уникнути, застосовуючи конструкцію, в якій тепле повітря охолоджується до зовнішньої температури без виникнення конденсату.

Утворенню конденсату перешкоджає також ретельна ізоляція, водостічні канавки на листахметаллочерепицы і вентиляція покрівлі. Для хорошої вентиляції підставу покрівельного покриття робиться так, щоб повітря могло вільно циркулювати від карниза до конька. Вентиляційні отвори розташовують на найвищих точках даху. Складські приміщення і холодні горища провітрюються через торцеві вікна. У будівлях з дуже великою вологістю необхідна більш ефективна вентиляція. На дахах таких будівель при монтажі основи під покрівельними плитами залишається зазор (хв. 50 мм) для вентиляції просвіту між нижньою поверхнею покрівельної плити і ізоляційним матеріалом. Для цього необхідно підняти решетування на 50 мм для провітрювання нижньої сторони підкладки пробивши вздовж крокв контр рейку. З метою запобігання попадання вологи з-під коника на обрешітку, під кояек встановлюється смужка ущільнювача див. рис.

Плівки

При укладанні підстави покрівлі в якості підкладки рекомендується використовувати підпокрівельні плівки (гідроізоляція, пароізоляція). Далі наводяться рекомендовані структури похилій покрівлі і типи полімерних плівок.

Паропроникна захисна підпокрівельна плівка (дифузійна з мікроперфорацією), призначена для захисту підпокрівельного горищного простору від пилу. сажі, дощової і снігової вологи, захищає теплоізоляцію від впливу зовнішньої вологи. Також завдяки мікроперфорації забезпечується можливість вентиляції водяних парів, що виходять з внутрішніх приміщень об'єкта. До цього типу відносяться: ГІДРОБАР'ЄР Д96 СІ",ГІДРОБАР'ЄР Д110 СТ", "ГІДРОБАР'ЄР ДТБ 150 СП". З внутрішньої сторони приміщення використовують паронепроникні плівки "ПАРОБАР'ЄР Н 96 СІ", "ПАРОБАР'ЄР Н 110 СТ", "ПАРОБАР'ЄР Н АЛ 170 СП";

Супердиффузнонная мембрана "Простору", "Євробар'єр плюс", має високу паропроникність (1300 г/м/кв/24 год) і водонепроникність (утримує стовп води висотою 1500 мм) монтується прямо на утеплювач без дотримання повітряного зазору:

Антиконденсатна "Антиконденсат". Тканина забезпечує високу міцність, а спеціальний абсорбуючий шар з нетканого текстилю, розташований на нижній стороні плівки, запобігає конденсації краплинної вологи з водяної пари. Плівка призначена для похилих покрівельних систем і замінює повний комплект обшивки з гідроізоляційним шаром;

Вітробар'єр застосовується як вітрозахисного шару, а також гідроізолюючого матеріалу у вентильованих фасадах.

Для проклеювання стиків застосовуються клеючі стрічки К – 2 і АЛ -1.

Рекомендовані структури похилій покрівлі

Обрешітка

Для обрешітки покрівлі застосовується брус перетином 50×50. 30×50. 30×100 мм. Відстань між першим і другим брусом обрешітки залежить від випуску металочерепиці за карниз покрівлі. При стандартному випуску в 40 мм ця відстань становить 300 мм по центрам брусів.

При великих випусках воно менш ніж 300 мм. Далі обрешеткакровли набивається з кроком 350 мм по центрам (див. рис.). Перший брус решетування товщі, ніж інші на 10 – 15мм. Ширина лобової доскикровли становить 250 300 мм. Контр рейка має перетин 25×50 мм Кріплення обрешітки до стропіліни проводиться оцинкованими цвяхами. Карнизний звис підшивається профиастнлом або софітом. В якому передбачені отвори для провітрювання так як він більш стійкий до зовнішнього середовища (волога, температура) ніж дерев'яна або пластикова вагонка і не вимагає догляду, стрілками показано напрямок повітряного потоку.

Торцева дошка та планка

Торцева дошка покрівлі повинна бути вище решетування на висоту профілю металлочерепицытипа Монтеррей – 40 мм . Поверх дошки встановлюється торцева планка. Якщо основа виконано правильно, планка покриває торець поверх хвилі профілю. Вона кріпиться покрівельними саморізами до максимумів волнметаллочерепицы, а також в торцеву дошку.

Нахлест торцевих планок становить 7-10 див.

Крок кріплення 300-500 мм. См. рис.

При косих торцях застосовується наступна схема:

1. Монтується лист металочерепиці.

2. На торцеву планку покрівлі наклеюється ущільнювач.

3. Встановлюється торцева планка.

       

Карнизна планка покрівлі

Карнизна планка встановлюється до крепленияметаллочерепицы.

Нахлест 100 мм, планку кріплять оцинкованими шурупами або цвяхами з кроком 300 мм

Коник покрівлі

Для надійного кріплення конькової планки під неї з обох сторін прибивають подвійна дошка обрешітки. Щоб виключити задування снігу і потрапляння вологи, передбачений коньковий ущільнювач. Кріплення конькакровли проводиться саморізами із кроком в 300-400 мм з максимумів хвиль.

Внутрішній стик

Внутрішній стик (або елемент Ендова) виконується з гладкого листа

На обрешітку встановлюється гладкий лист-ендова, має V - образну форму з підігнутими краями. Ендова кріплять клямерами до решетування на оцинковані ЦВЯХИ.

На внутрішній стик необхідно змонтувати розжолобну планку ПВС. Вона закріплюється шурупами саморізами поверх хвилі профілю з кроком 300 500 мм. Планка може ущільнюватися ущільнювачем для запобігання попадання листя та сміття.

Монтаж покрівельних листів

Монтаж металочерепиці можна починати як з лівого, так і з правого торця будинку. Почавши монтаж з лівого торця, наступний листметаллочерепицы встановлюють під останню хвилю попереднього листа. Такий прийом полегшує укладання

Водостічна канавка має накриватися сусіднім листомметаллочерепицы.

Нижній край листа металочерепиці встановлюється з виступом від карниза на 40 мм. Радимо перші три-чотири листаметаллочерепицы прихопити на конику тільки одним шурупом, ретельно вирівняти по карнизу і тільки після цього закріпити ґрунтовно по всій довжині. Встановіть перший листметаллочерепицы і зафіксуйте його одним шурупом у коника. Зятем укладіть другий аркуш так, щоб нижні краї його були вирівняні по одній лінії. Скріпіть нахлест

металочерепиці одним шурупом під першою поперечною складкою на гребені хвилі профілю. Скріпіть таким чином три-чотири листа і вирівняйте їх знизу строго по карнизу. Тільки після цього приступайте до остаточного кріплення листів до обрешітки.

Можна зробити і навпаки, накладання вирівняти по низу, листи – між собою, потім кріпити їх до решетування. Всі косі ковзани проклеюються стрічкою SOUDOBAND, щоб уникнути задування снігу та вологи.

Кріплення листів до обрешітки

Листи профнастилу та металочерепиці кріпляться шурупами.

Для роботи з шурупами дуже зручна електродриль зі спеціальною магнітною насадкою. Самонарезающне шурупи 4.8×38 з ущільнювальною шайбою угвинчують в прогин хвилі профілю під поперечну канавку перпендикулярно до решетування. Металлочерепицак сталевим решетин закріплюються шурупами по металу

На один кв. м металочерепиці потрібно 6 шурупів-саморізів з урахуванням того, що покраю листметаллочерепицы кріпиться через одну хвилю. Встановлення шурупів проводиться "зигзагом" в прогин хвилі, накладання листів скріплюють по гребеню хвилі під кожною поперечною канавкою зі змішанням від центру біля карнизу в кожній другому прогині хвилі. У карниза шурупи угвинчують в кожен другий прогин хвилі металочерепиці.

Обхід димоходів

Спочатку монтуються нижні листи металлочерепицыпримыкающие до димоходу. Потім проводиться кріплення планок стику (дві бічні, верхня), дивіться рис. Місце стику стіни і металу заливається герметиком. Планки стику кріпляться до стіни за допомогою дюбелів. Нижні краї бічних планок виводяться поверх листів черепиці. Наступним етапом доустанавливаются листыметаллочерепицы. Після їх монтажу встановлюється нижня планка примикання. Детальніше дивіться рис.

Примикання покрівлі до стіни

Розрізняють два види примикання покрівлі до стіни: верхнє і бокове. Для реалізації примикання в обох випадках використовують планки стику ПС-1,ПС-2. Розглянемо монтаж вузла стыкакровли зі стіною за допомогою ПС-1 і ПС 2

Припустимо, що кроквяна частина вже виконана. Наступним етапом є монтаж листовметаллочерепицы з невеликим проміжком у стіни (для вентиляції). Далі ? стіни робиться паз глибиною 2 – 2.5 див. На планку стику наклеюється ущільнювач. ПС-1 встановлюється впритул до стіни, заводячи горизонтальну полицю в паз До стіни ПС-1 кріпиться швидкомонтуючими дюбелями. Штроба закладається силіконовим герметиком. Планка примикання кріпиться до максимумів волнметаллочерепицы саморізами. Детальніше рис.

Бічне примикання

Снігозатримувач

Скочування та сповзання снігу наприклад, над входом або бруківці можна запобігти, використовуючи снігозатримувач, який встановлюється недалеко від карниза. В місцях кріплення снігозатримувача необхідно додатково підсилити гребені хвиль металочерепиці опорним куточком який йде в комплекті з снігозатримувачем. Снігозатримувач

встановлюють на другий третьої хвилі від карниза і 0,5-1 м від торця, проміжок між снегоупорами не повинен перевищувати 2м. Снегоупорные планки можна встановлювати в два ряди в шаховому порядку. Монтаж починається з кріплення опорного куточка до снегоупору за допомогою заклепок .Потім встановлюється сам снігозатримувач і фіксується покрівельними саморізами 4,8×35 на гребені кожної другої хвилі металочерепиці. Дана схема встановлення снігозатримувача придатна як для кровлипокрытой металочерепицею так і профнастилом.

ЗВЕРНЕННЯ З ПОКРІВЕЛЬНИМИ ЛИСТАМИ

Зберігання

Зберігати металочерепицю необхідно в закритому, сухому, добре вентильованому приміщенні. Пакети листів складують на рівному чистому мосту, підклавши під пакети

дерев'яні або з іншого матеріалу, бруски однакової висоти не менше 20 сантиметрів і довжиною не менше ширини пакету, встановлені через кожні 50 сантиметрів.

Металочерепицю з оцинкованої і алюмооцивкованной стали дозволяється зберігати в упаковці підприємства-виготовлювача не більше одного тижня.

Металочерепицю з захисно-декоративним лакофарбовим покриттям дозволяється зберігати в упаковці підприємства-виготовлювача не більше одного місяця.

Для більш тривалого зберігання необхідно розпакувати замовлення, звільнити його від плівки і перекласти

рейками кожен аркуш (див. малюнок) з метою запобігання утворення конденсату між листами.

Будьте обережні при переміщенні листів, щоб не пошкодити руки об гострі кути. Лист рекомендується переносити вдвох, у вертикальному положенні, взявши її за верхній край.

Додаткова обробка

Хоча, довжина металочерепиці виготовляється за індивідуальним розміром, може виникати необхідність додаткової обробки їх на будмайданчику.

У поздовжньому напрямку лист обрізається ножівкою по металу або ножицями.

Під кутом лист обрізується дисковою електропилкою із твердосплавними зубами. Ні в якому разі не застосовувати ріжучий інструмент абразивний!

Чистка

Утворену при обробці стружку треба акуратно змести з листа, т. к. іржавіючи, стружка може псувати зовнішній вигляд покриття.

       Если во время монтажных работ поверхность листов загрязнится, ее можно очистить обыкновенными моющими средствами. Органические растворители могут повредить полимерное покрытие листов. Ни в коем случае не использовать органический растворитель!

Передвижение по металлочерепице

 Ходить по листам следует осторожно, в обуви на мягкой подошве, наступая только в места обрешетин и а прогибы волн.

Транспортировка

1. При погрузке не повреждать изготовленную продукцию.

2. Продукцию укладывать в транспорте таким образом, чтобы в процессе движения автомобиля не произошло смещения груза и его порчи.

3. Вантаж повинен бути покладений на рівну, чисту (без каменів, цвяхів, піску) поверхню і прокладений поліетиленом і картоном між пачками.

4. Вантаж повинен бути закріплений (ремені, дошки, мотузки і т. д.)

5. Не повинен перевищувати габарити кузова автомобіля.

6. Не повинен перевищувати вантажопідйомність автомобіля.

7. Навантаження здійснюється тільки зверху за допомогою мостового крана.

8. До навантаження допускаються відкриті або растентованные автомобілі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner